Knižní obchod Deník N

Rozumět lépe světu

Ja a My. Príde sociológ k psychiatrovi a hovorí…

  • Autor: Fedor Gál, Peter Pöthe
  • Vydavatelství: N Press, s.r.o.
  • Edice: Denník N
  • Počet stran: 180
  • Rozměr: 120 × 185 mm
  • Vazba: pevná
  • Datum vydání: 13. července 2023
  • ISBN: 978-80-8230-177-2

Kniha je ve slovenštině.


Jeden je sociolog, druhý psychoanalytický psychoterapeut. Fedor Gál i Peter Pöthe se vzájemně zajímají o své obory a kladou si mnoho zásadních otázek o životě člověka a společnosti. Kniha rozhovorů přináší odzbrojující otevření nejen obecných, ale i osobních témat. Rodiče, sexualita, vztahy, dospívání, práce, zlomové okamžiky. JÁ se tak plynule prolíná s TY, aby společně splynuly v MY.  


Proč a jak potřebuje JÁ ke svému rozvoji TY? Jak je to s mou identitou? Jak život našich rodičů ovlivňuje náš vztah k sobě samým a k druhým? Jak může společnost generovat zlovolného vládce, který terorizuje společnost? Jak čelíme nenávisti k jinakosti, k přistěhovalcům? Co mohu jako jednotlivec udělat? Jak spojit dobré lidi, aby se cítili být součástí MĚ?


O autorech:

Fedor Gál (* 1945) se narodil v koncentračním táboře Terezín, vystudoval chemickou průmyslovku v Gottwaldově (dnes Zlín) a chemicko-technologickou fakultu v Bratislavě. Je kandidátem sociologických věd, doktorem ekonomických věd a docentem sociologie na Univerzitě Karlově v Praze. Pracoval jako dělník, směnový mistr a technolog v chemických závodech a později jako sociolog. Během listopadové revoluce v roce 1989 se stal jedním z jejích vůdců a později předsedou Veřejnosti proti násilí. Po odchodu z politiky se přestěhoval do Prahy, kde vyučoval na univerzitě a podnikal. Spoluzaložil televizi Nova, společnost zabývající se mobilními technologiemi, vlastnil knižní nakladatelství G plus G a literární kavárnu a založil několik nadací. Je autorem řady knih a stovek článků. Natočil několik dokumentárních filmů a stál u zrodu Vrba Wetzler Memoriálu. Od roku 2022 vystupuje jako vypravěč s kapelou Drť. Je ženatý, s manželkou Irenou, autorkou knih pro děti, mají syny Róberta, který je spisovatelem, a Branislava, který je diplomatem, vnučku Sofinku a vnuka Samka.

Peter Pöthe (* 1968) pochází z Rimavské Soboty. Po absolvování všeobecného lékařství na Univerzitě Karlově získal kvalifikaci dětského psychiatra a psychoanalytického dětského psychoterapeuta. V roce 1995 spoluzaložil centrum pro ohrožené děti Linka bezpečí a v roce 2015 založil s manželkou Martinou Institut psychoterapie pro děti a rodiče (IPDAR). Od konce 90. let působí v soukromé praxi v Praze, přednáší na konferencích a vede vlastní kurzy dětské psychoterapie v České republice a na Slovensku. Napsal a publikoval desítky odborných a vědeckých článků, pět monografií, které se staly odbornými bestsellery a jsou součástí vysokoškolských učebních osnov. Angažuje se v dobrovolné pomoci dětským uprchlíkům v Řecku a na Balkáně. Žije v Praze a částečně v Žilině se svou snoubenkou Martinou. Má dvě vlastní a čtyři adoptované děti.
Máte otázku, potřebujete poradit? Napište nám na info@denikn.cz, nebo zavolejte +420 770 174 295
(pondělí až pátek, od 9 do 17 hodin)