Knižní obchod Deník N

Rozumět lépe světu

Siempre

Siempre
  • Autor: Martin Bandžák
  • Vydavatelství: MAGNA ČR
  • Počet stran: 128
  • Rozměr: 170 x 235 mm
  • Vazba: pevná
  • Datum vydání: 15.12.2020
  • ISBN: 978-80-270-8723-5

Kniha fotografií Martina Bandžáka, kterou vydala humanitární organizace MAGNA 


Fotografie jsou svědectvím a vzpomínkou na téměř deset let jeho návratů do komunity Subtiava v odlehlé části Nikaraguy, které MAGNA poskytovala bezplatnou zdravotní péči. Za tu dobu Martin Bandžák nafotil 15 000 kinofilmových políček a do knihy zařadil 80 černobílých fotografií. Nechybí jeho ikonické práce, například fotografie čtrnáctileté Lucie, jak kojí své novorozené dítě, která byla oceněna na Czech Press Photo 2017 jako nejlepší portrét roku. Každou knihu autor vlastnoručně podepsal.


Celý výtěžek z prodeje knihy směřuje na podporu lékařských projektů MAGNA. Jejím nákupem pomáháte zachraňovat životy.


„Lidé zde mají nadále své sny a touhy, přizpůsobené těžké realitě. Milují se, sní, pracují, bojují s následky nočních můr a odmítají se vzdát. Vidíme, jak naděje a síla lidského ducha překonává překážky a bolest. Sledujeme, jak jednotliví protagonisté hrůz chudoby a zapomnění pokračují ve svém životě. Obrazy v této knize jsou hlubokým, intimním pohledem do jejich světa. Do světa, který rádi vytěsňujeme z naší mysli.“ 


O autorovi:


Martin Bandžák se narodil v roce 1975 v Bratislavě. Část dětství prožil v Zambii, kde jeho rodiče pracovali jako lékaři. Ve svých fotografických projektech se zaměřuje na lidi žijící na okraji společnosti a v krizových situacích po celém světě. V roce 2001 spoluzaložil humanitární organizaci MAGNA. Organizace poskytuje lékařskou pomoc dětem a jejich rodinám, které jsou v nouzi, včetně obětí přírodních katastrof, válek a konfliktů.

V roce 2010 mu Mezinárodní porota Czech Press Photo udělila hlavní cenu Fotografie roku za fotografii mladé dívky zraněné při zemětřesení na Haiti a v roce 2017 za fotografii chlapce na manifestaci Hizballáhu. Jeho práce byla mnohokrát oceněna i v dalších soutěžích.


Máte otázku, potřebujete poradit? Napište nám na info@denikn.cz, nebo zavolejte +420 770 174 295