Knižní obchod Deník N

Rozumět lépe světu

Do tmy. Tajný život extrémistov

  • Autor: Julia Ebner
  • Vydavatelství: N Press, s.r.o.
  • Edice: Denník N
  • Počet stran: 304
  • Rozměr: 140 × 215 mm
  • Vazba: brožovaná
  • Datum vydání: 17. května 2021
  • ISBN: 978-80-99925-88-6

Kniha je ve slovenštině. Přeložila Beáta Obradovičová.

 

Julia Ebner se profesionálně věnuje monitorování činnosti radikálních skupin. Když pracovala pro think tank zaměřený na boj s extremismem, uvědomila si, že pokud chce opravdu pochopit uvažování extremistů, bude muset proniknout přímo mezi ně.

 

Její pátrání po podstatě extremismu začíná na mezinárodním setkání hnutí Generace identity v hospůdce Mayfair a pokračuje neonacistickým hudebním festivalem na německo-polské hranici. Rady, jak mít šťastný vztah, dostává od tradičních manželek ze skupiny Trad Wives, ale také od nevěst džihádu. Lekce o tom, jak se stát hackerkou, jí dávají odborníci z ISIS. Je přítomna přímo při plánování násilného shromáždění v Charlottesville a hodně času tráví na sociálních sítích, které zradikalizovaly teroristu z novozélandského Christchurche.

 

Kniha Do tmy představuje vzrušující cestu do nejtemnějších zákoutí extremistické mysli. Autorka si osvojila pět různých identit a připojila se k více než desítce extremistických skupin napříč celým ideologickým spektrem. Její putování odhaluje, jak těsně nás fanatické ideologie obklopují, jak se mění charakter a taktika těchto skupin a jak je možné proti nim bojovat.


(Přečtěte si ukázku z knihy a rozhovor s autorkou.)


O autorce:


Julia Ebner (1991) působí jako výzkumnice v Institutu pro strategický dialog (Institute for Strategic Dialogue), kde vede projekty o internetovém extremismu, dezinformacích a nenávistných projevech. Spolupracovala s mnoha parlamentními pracovními skupinami a vládami, kterým poskytovala informace a poradenství, působila i jako konzultantka pro OSN, NATO a Světovou banku. Pravidelně přispívá do významných deníků, jako jsou Guardian, Newsweek, Politico či Süddeutsche Zeitung. Její kniha Do tmy se stala mezinárodním bestsellerem a získala rakouskou literární cenu Wissenschaftsbuch des Jahres 2020 v kategorii humanitních a společensko-kulturních věd.


Máte otázku, potřebujete poradit? Napište nám na info@denikn.cz, nebo zavolejte +420 770 174 295
(pondělí až pátek, od 9 do 17 hodin)