Knižní obchod Deník N

Rozumět lépe světu

Invázia. Zákulisie Putinovej vojny na Ukrajine

  • Autor: Owen Matthews
  • Vydavatelství: N Press, s.r.o.
  • Edice: Denník N
  • Počet stran: 440
  • Rozměr: 140 × 215 mm
  • Vazba: pevná
  • Datum vydání: 12. června 2023
  • ISBN: 978-80-8230-157-4

Kniha je ve slovenštině.

Britsko-ruský novinář a spisovatel Owen Matthews se vydává do zákulisí konfliktu, který Rusko rozpoutalo na Ukrajině, od chodeb Kremlu až po zákopy v Mariupolu. 

Rusko-ukrajinská válka je nejvážnější geopolitickou krizí od druhé světové války, přesto zůstává jádro konfliktu záhadou. Vladimir Putin se z vypočítavého diktátora proměnil v hazardního hráče a vystavil svůj režim i samotné Rusko riziku zničení. Proč? 

Owen Matthews vychází ze svého pětadvacetiletého působení jako novinář v Moskvě a bere čtenáře na cestu historií k otráveným kořenům konfliktu i k pandemii covidu-19, kdy se zrodil Putinův plán invaze poznamenaný paranoiou z hrozby ze Západu. 

Kniha Invázia je plná svědectví současných i bývalých důvěrníků Kremlu a jeho propagandistické mašinerie a zajatých ruských vojáků, kteří podávají zprávy o Rusku i o dění na Ukrajině. Matthews se jejich prostřednictvím pokouší odhalit příčiny vypuknutí války a zároveň líčí, co se dělo v prvních šesti měsících po invazi. 

Tento panoramatický pohled na příčiny a možné důsledky války je mimořádným a nepřehlédnutelným vyprávěním o konfliktu, který otřásl celou Evropou.


Knihu přeložil Samuel Marec.


O autorovi:

Owen Matthews (* 1971) je britsko-ruský novinář a spisovatel. Vystudoval historii na Oxfordské univerzitě a pracoval jako novinář na volné noze v Bosně. V letech 1995–1997 pracoval jako korespondent deníku Moscow Times. Je autorem knihy Stalinovy děti, která se dostala do užšího výběru na cenu Guardian First Books Award a Orwellovu cenu za politickou literaturu faktu. Kniha byla přeložena do dvaceti jazyků.


Máte otázku, potřebujete poradit? Napište nám na info@denikn.cz, nebo zavolejte +420 770 174 295
(pondělí až pátek, od 9 do 17 hodin)