Knižní obchod Deník N

Rozumět lépe světu

Martin M. Šimečka (zvýhodněný balíček)

Dvě knihy, které spojuje jméno Martina M. Šimečky


Martin M. Šimečka (1957) patřil před rokem 1989 do okruhu českého a slovenského disentu, pracoval jako topič nebo ošetřovatel v nemocnici a podílel se na vydávání slovenského samizdatového časopisu Fragment K. V listopadu 1989 se stal členem vedení hnutí Veřejnost proti násilí, v roce 1990 založil nakladatelství Archa, kde působil jako šéfredaktor do roku 1997, kdy se stal šéfredaktorem týdeníku Domino Fórum. Později vykonával tuto funkci v deníku SME a v českém týdeníku Respekt. Od listopadu 2016 je komentátorem Denníku N. Zobrazit jeho články v Deníku N.


V čem jsou liberálové stejní jako fašisti? Jaké to je, když vás vaše společnost nenávidí? Lze překonat společenské propasti? Nejen o těchto tématech s Martinem M. Šimečkou vedou rozhovor novináři Filip Zajíček a Kirill Ščeblykin v knize Jsme jako oni.

Tělesná výchova. Úvahy běžce, plavce, tenisty a jezdce na koni o pohybu, těle a mysli je český překlad knihy známého slovenského novináře a sportovce o vášnivé cestě k hranicím vlastního těla.


Máte otázku, potřebujete poradit? Napište nám na info@denikn.cz, nebo zavolejte +420 770 174 295